Tandem Textile

Tandem Tekstil, Bordo Grubu’nun dünya tekstil piyasalarında elde ettiği haklı güven ve itibarın sonucu olarak kurulmuş bir şirkettir. Grubun kumaş tedariğini sağladığı küresel markaların teşvik ve talebiyle hazır giyim sektörüne Tandem Tekstil markası ile adım atmıştır. Bu karar, Bordo Grubu’nun hizmet verdiği sektörlerde bölgesel lider olma vizyonun önemli bir göstergesi olmuştur.

Tandem Tekstil, grubun tecrübesini, finansal gücünü ve itibarını arkasına alarak, insan odaklı bir yaklaşımla kısa sürede Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) resmi verilere dayanarak hazırladığı Türkiye’nin ilk 1000 ihracat firması arasına girerek ülke ekonomisine katkı sağlayan önemli bir şirket haline gelmiştir.

Moda sektörüne yön verme ve dönüştürebilme etki ve gücüne sahip küresel markalarla entegre bir çalışma modelini benimseyen Tandem Tekstil, yüksek kaliteli hazır giyim üretimi hizmetleri sunmaktadır. Şirket, değişim ve hız ile karakterize olan moda ve tekstil sektöründe önemli bir aktör haline gelmiştir. Hammadde tedarik aşamasından ürünlerin nihai tüketiciye ulaşıncaya kadar geçen süreçte butik çözümler geliştirmektedir. İş ortakları olan küresel markalara ihtiyaçları ve beklentilerine göre koleksiyonlar tasarlanmaktadır.

• Hazır Giyim Hizmetleri

Tandem Tekstil; tekstil ve hazır giyim sektörünün gereksinimleri olan ürünlerin tedarikçisidir. İş ortaklarına; yüksek kaliteli kumaş, aksesuar, baskı/nakış, dikim, ütü paket, özel yıkamalar, özel kartlar, etiketleme, kalite kontrol, barkotlama, online sistemlere entegre çözümler ve katma değerli hizmetler sunmaktadır.

• Rekabet Gücünü Artıran Hizmetler

Tandem Tekstil; koleksiyon Ar-Ge’si geliştirmeden seri üretime kadar iş süreçlerinde rekabet gücünü artıran yeni ürün ve hizmetler tedarik etmektedir. Bu çerçevede baskı ve nakış teknikleri, aksesuar ve metal ürünleri, kumaş, kalite ve renklerini konsolide etmektedir. Tandem, ayrıca, “LEED PLATINUM” sertifikalı çevre dostu yeşil fabrikasında üretim yapmaktadır. “BSCI A Level” sosyal uygunluk standartlarına da sahip olan marka, sürdürülebilir moda çerçevesinde elde ettiği belge ve sertifikalar, sektördeki rekabetçi gücünü artırmaktadır.

• Çözüm Odaklı Hizmetler

Tandem Tekstil, rekabetin kıyasıya yaşandığı tekstil ve hazır giyim sektöründe doğru ürünün doğru zamanda doğru noktada olmasına odaklanmıştır. Rekabette bir adım öne geçebilmek için bu prensipleri altın değerinde görmektedir. Hammadde alım aşamasından ürünlerin sevkiyatına kadar tüm süreçleri ciddiyetle yöneterek, “terzi usulü” çözümler geliştirmektedir.

• E-ticaret Hizmetleri

Tandem Tekstil; küresel markaların e-ticaret operasyonlarının gizli kahramanlarından biridir. Entegre üretim hizmetleri ile sipariş verilen ürünün ve sipariş miktarının doğru zamanda doğru şekilde doğru depoya eksiksiz ve kusursuz şekilde gönderimini gerçekleştirmektedir. Güçlü IT altyapısı, tam otomasyon kontrollü üretim ve takip teknolojileri, stok yönetimi, terzi usulü özgün hizmetleri ile son tüketicilerin memnuniyetine odaklanmıştır. Bu sayede iş ortaklarının hazır giyim perakende sektörün güçlü oyuncularından biri olmalarına katkı sağlamaktadır.

Tandem Tekstil; tüm faaliyetlerini uluslararası standartlarda gerçekleştirmektedir. Kurumsal yönetim, müşteri memnuniyeti, toplumsal sorumluluk ve çevreyi koruma prensipleriyle geleceğe emin adımlarla yürümeye devam etmektedir.