Bordo Textile

Bordo Tekstil, Bordo Grubu ailesinin birinci kuşağının 1968 yılında sektöre adım atmasının getirdiği bilgi, birikim ve tecrübenin üzerine küresel bir şirket olma vizyonu ile kendisini yeniden adlandırması ve “marka” şirket olma hedefi doğrultusunda kurulmuştur.

Moda endüstrisinin trendlerini ve aradığı kaliteyi, en iyi hızlı hizmet, müşteri memnuniyeti ve rekabetçi fiyatlar çerçevesinde sunmaktadır. Grubun 50 yılı aşkın birikim ve tecrübeleri ile hedeflerini hep en üst seviyede tutan bir şirkettir.

Bordo Tekstil, dünya moda sektörüne yön veren ve trend belirleyen küresel markalara yüksek kalitede örme kumaş üretmekte ve kumaş sektöründe dünya çapında haklı ve bilinen bir saygınlığa gelmiştir. Örme kumaş alanında bütün kumaş çeşitlerini üretebilme tecrübe ve kabiliyetinin yanı sıra özellikle sürdürülebilir ve doğal elyaflı kumaşlar ve organik ürünler konusunda uzmanlaşmıştır. Yün, keten, kapok, bambu, organik pamuk ve ipek gibi doğal elyaf ürünler sürekli üretim bantındadır.

Bordo Tekstil, yalın, hızlı ve müşteri odaklı yönetim prensiplerini benimsemiştir. Yönetimden üretime kadar tüm hizmetlerinde iş ortaklarının ihtiyaçlarına ve beklentilerine odaklanmaktadır. Tedarikçilerini, çalışanlarını, müşterilerini ve bütün paydaşlarını iş ortağı olarak gören Bordo Tekstil, 50 yılı aşkın tecrübesini karşılıklı güven ilkesi ile harmanlamıştır.

Uzman Kadro

Bordo Tekstil; alanında uzman bir kadro ile hizmet vermektedir. 50 yılı aşkın süredir şirketi ayakta tutan, farklılığını ortaya koyan ve tercih edilmesini sağlayan en önemli unsur, deneyimli kadrosudur. Dinamik ve üretken ekip; kumaşları, müşteri isteklerini ve moda trendlerini dikkatle takip etmektedir. Ayrıca, Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden profesyonel danışmanların bilgi ve tecrübelerinden yararlanarak, inovatif çözümler tasarlamaktadır.

Tasarım

Bordo Tekstil’in dünya genelinde kalitesini kanıtlamış lider iplik üreticilerinin tasarladığı yeni ipliklerle başlayan tasarım yolculuğu, konstrüksiyon oluşturulması ve kumaşın örülmesi ile devam etmektedir. Son olarak boya ve apre aşamalarında farklı bitim işlemleri uygulanmaktadır. Bu çerçevede Ar-Ge ekibi tarafından moda trendlerine en uygun ve müşteriyi cezbedecek farklı çalışmalar seçilerek, koleksiyona dahil edilmektedir.

Nanoteknoloji

Bordo Tekstil ekibi tarafından her geçen gün bilim ve teknolojideki gelişmeler daha da yakından takip edilerek, iplik, boya-kimyasal, makine alanlarında daha iyi olanı aranıyor ve kumaş koleksiyonları bu değişim ve teknolojik gelişmelere paralel olarak yenileniyor.

Nanoteknoloji ve micro kapsül uygulamaları ile akıllı kumaşlar geliştirmeye devam ediyor, su-kir-yağ itici kumaşlar, hızlı kuruyan kumaşlar, serinletici kumaşlar, vücut sağlığı için Aleo-Vera’lı kumaşlar gibi fonksiyonel kumaşlar teknolojisinde de sürekli kendisini yenilemeye devam ediyor.

Sunum

Bordo Tekstil; teknolojiyi yeni trendler ve yeniliklerle harmanlayarak örme kumaşlar tasarlamaktadır. Yeni nesil tekniklerle tasarlanan örme kumaşlar; Texworld, Premiere Vision, The Fairyland for Fashion ve Munich Fabric Start gibi küresel fuarlarda görücüye çıkmaktadır. Ayrıca, Türkiye ve dünyadaki çeşitli ülkelerde düzenlenen moda haftaları etkinliklerinde B2B temasları ve şovlarda sürekli yenilenen kumaş çeşitlerini ve renklerini mevcut ve potansiyel müşterilerin beğenisine sunulmaktadır.